<

Jak vybrat správnou velikost kolečkových bruslí snadno a rychle

 • Pro co nejlepší výkon doporučujeme brusle vybírat přesně na nohu. Není nutné vybírat brusle větší, než je velikost vaší nohy.
 • Brusle se používáním mírně vyšlápnou a zvětší. Měkké boty se vyšlápnou o něco více něž skeletové boty z plastového kompozitu či karbonu. 
 • Při zkoušení je vždy nutné brusle řádně utáhnout tkaničkami a přezkami, jako když jdete bruslit.
 • Brusle vždy vyzkoušejte i ve stoje, v mírně pokrčeném bruslařském postoji, jedině tak vyberete správnou velikost.
 • Doporučujeme v bruslích chvíli být, již po pár minutách brusle začne tvarovat a noha se v bruslích usadí.
 • Pokud jsou brusle po provedení těchto kroků stále těsné, zvolte větší velikost nebo jiné brusle, které mají vhodnější tvar pro vaší nohu

Obrázek - brusle je nutné zkoušet ve správném bruslařském postoji


Jak postupovat při měření chodidla

 1. Položte list papíru A4 na podlahu k rovné stěně. Pro přesnější měření můžete použít své bruslařské ponožky a položte chodidlo na papír tak, aby se pata dotýkala stěny. Pata by se měla dotýkat stěny bez výrazného tlaku.
  Jak_vybrat_spravnou_velikost_koleckovych_brusli
 2. Postavte se uvolněně nohou na papír. Obkreslete čárou obrys vaší nohy, začněte u palce. Ujistěte se, že držíte tužku svisle, abyste zabránili jakékoli odchylce. Pro lepší přesnost je ideální nechat nakreslit čáru kamaráda. Změřte délku obkresleného chodidla. Při měření mějte pravítko položené rovně, aby nedošlo k odchylce. Naměřená hodnotu porovnejte s hodnotou mondopoint v tabulce velikostí.
  Jak_vybrat_spravnou_velikost_inline_brusli
 3. Udělejte totéž i s druhým chodidlem. Pokud je jedno chodidlo delší, berte jako směrodatnou větší naměřenou hodnotu. Porovnejte naměřené hodnoty s tabulkou velikostí vámi vybraných bruslí. Pokud chcete, aby brusle seděly přesně, přidejte k naměřeným hodnotám cca 2 až 3 mm. Pokud máte radši volnější střih, přidejte k naměřeným hodnotám cca 4 až 6 mm.
  Jak_vybrat_spravnou_velikost_brusli
 4. Pokud je noha nadměrně široká, může být nadměrek v některých případech i větší. V takovém případě  může napovědět velikost vaší běžné obuvi.

Naše tipy

 • Pokud chcete měřit co nejpřesněji, změřte si nohu po bruslení nebo na konci dne, protože vaše noha přirozeně mírně oteče
 • Nedejte na první pocit po nazutí, opravdu je důležité brusle utáhnout, simulovat bruslařský postoj a nechat brusle chvíli pracovat
 • Pokud chcete číst o výběru velikosti podrobněji, připravili jsme pro váš článek Jak vybrat správnou velikost inline bruslí

Video

 • Pro zvětšení videa klikni ve videu vpravo dole na ikonu čtvereček

Neboli vložené žiadne príspevky.

položiť nový dotaz
Meno
Email
Odkaz
Zľavy a akcie e-mailom
Aktuálne zľavy a akcie do vašej schránky (nebojte sa, neposielame maily každý deň)
Užívateľský panel
Prihlasovacie meno
Heslo