< Zpět k výpisu

Diagnostika klenby zdarma

Na kamenných prodejnách v Praze vám změříme šířku, délku a tvar klenby, doporučíme vhodné brusle a především stélky právě pro Vás. Díky přesně naměřeným hodnotám dokážeme personalizovat výběr bruslí, díky čemuž snáze vyberete brusle, které Vám dokonale padnou. Zároveň správně tvarované vložky výrazně zlepší komfort užívání bruslí, jejich ovladatelnost a rychlost s důrazem na preciznost přenosu sil. Změna vložek je znát i v drahých modelech bruslí. Po prvním bruslení ve správně tvarované botě již nebudete chtít původní vložky zpět. Na zdravé postavení chodidla se váže správná funkčnost kotníků, kolen i kyčlí. Díky dobře tvarovaným vložkám ulevíte nejen všem kloubům dolních končetin, ale i celé páteři.

Obzvláště důležité je použití ortopedických vložek u dětí a juniorů! Vždyť jejich klenba se teprve tvoří a kostra vyvíjí, všechny deformace vzniklé v průběhu vývoje lidského těla si s sebou neseme po celý život.

Vložky můžete vybírat v této kategorii

Diagnostika klenby

                Sidas Feet Revelator

Měření provádíme na měřícím přístroji Feet Revelator. Jedná se o měřící přístroj, který kromě naměřené šířky a délky chodidla zobrazí i obtisknutou klenbu na základě které pak můžeme doporučit stélky vhodné právě pro vás.

Tři základní typy chodidel dle naměřené podelné klenby:

                                                         vložky do sportovních bot

 

V nabídce máme předtvarované stélky Sidas 3D a špičkové tepelně tvarovatelné vložky Formthotics.

Zastavte se u nás a nechte si doporučit správný tvar sportovních vložek. 

 

Sidas 3D:

Sidas 3D Flexibility Sidas 3D ComfortSidas 3D GelSidas 3 Feet Low Arch

Sidas 3 Feet Mid ArchSidas 3 Feet High ArchSidas 3 Feet Activ Mid Arch3 Feet Activ High Arch

 

Nízká (Low) klenbaStřední (Mid) klenbaVysoká (High) klenba

Formthotics Dual Density:

Hlavní výhodou vložek Formthotics je možnost tepelného dotvarování, díky čemuž se stélky vytvarují přesně podle Vašeho tvaru chodidla. výhodou je také snadná údržba, vložky jsou antibakteriální a velmi snadno se čistí. Díky speciální pěně, ze které jsou vyrobeny, stačí vložky v připadě potřeby omýt mýdlovou vodou, osušit suchým hadříkem a vložky jsou čisté, bez zápachu a připravené k použití.

 

Jak natvarovat vložky:

1) Z bot vyndáme původni vložky.
2) Vložky Formthotics zastřihneme ve špičce na správnou délku, pokud je to potřeba.
3) Vložky vložíme do bot tak, aby byly dobře vycentrovány. Vložka by neměla být nasunuta více do jedné strany apod. 
4) Boty prohřejeme tak, aby vložka Formthotics změkla. Použít můžeme fén na vlasy nebo horkovzdušnou pistoli nastavenou na teplotu kolem 80 st. C. Měkost vložky zkoušíme prstem - vyhřátá vložka je měkká. Vyhřívání většinou trvá 3-4 minuty. 
5) Boty nasadíme v sedě na židli a utáhneme. Při utahování nezatěžujeme boty, aby se vložka netvarovala při zavazování.
6) Chodidla srovnáme paralelně a pomalu se postavíme. Vložky zatížíme pomalým mírným podřepnutím. Váha je lehce v přední části chodidel. Předek kolene je nad prostředníčkem.
7) V pozici vydržíme jednu minutu nebo dokud vložky nevychladnou. Snažíme se o neutrální postoj vzhledem k zatížení vložky chodidlem. 
8) Po vychladnutí vyndáme vložky z bot a zkontrolujeme, zda nejsou na vložkách vrásky a pata je dobře vytvarována ve středu vložky. Pokud je to nutné, můžeme vložky ještě zastřihnout a případně postup zopakovat pro dotvarování. 

 

 

        Formthotics Dual Density                                          měření tvaru chodidla

 

 

Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotaz
Jméno
Email
Vzkaz
19.05.2018, Radek Dutý:
Dobrý den,
vlastním kolečkové brusle FILA NINE 100 ( najeto na nich cca 15000km ). V současné chvíli u obou bruslí už mám rozedřenou vnitřní výstelku boty na vnitřní straně paty. Bylo by možné dokoupit nějakou novou vhodnou botu, nebo doporučit nějaké brusle které by lépe seděli. Během jedné vyjížďky najedu cca 20-50Km s průměrnou rychlostí lehce nad 20 Km/1h.
Předem děkuji za radu
s pozdravem Radek Dutý tel.: 602 208 006
21.05.2018, iclukas:
Dobrý den,

po takové porci Km stojí za zváženou nové brusle, ale dá se sehnat i vložka (liner). Ideálně prodiskutovat. Zavoláme Vám na dané telefonní číslo a domluvíme se konkrétně :)

S pozdravem

Strnad Lukáš
Inline Centrum
Slevy a akce e-mailem
Aktuální slevy a akce do vaší schránky (nebojte se, neposíláme maily každý den)
Uživatelský panel
Přihlašovací jméno
Heslo
Zpracování dat
Schovat