<

Kolečkové brusle K2 pro sezónu 2019/2020

Kolekce kolečkových bruslí K2 2019 se nese v duchu oslav 25 výročí značky. V roce 1993 byla založena značka K2 Skates a v roce 1994 byla představena průlomová technologie K2 Softboot a s ní spojené inline brusle K2 Exo.

Inovatní technologie Softboots dala základy designu moderních kolečkový bruslí. Ze skeletových bot se přešlo k botám s měkou textilní botičkou. Málodko ví, že za dnes již zcela běžným textilním vzhledem inline bruslí stojí právě značka K2. Tato technologie přinesla ve své době jediněčný vzheld, ale hlavně neopakovatelné pohodlí. 

K 25 výročí přichází in-line brusle K2 se některými zbrusu novými modely a zároveň s novou technologií S-Tech, která dává kolečkovým bruslím K2 zcela nový originální look.

 

25 let na trhu a nová technologie K2 S-Frame

Kolečkové brusle K2 Vo2-S 100 ProTechnologie K2 S-frame spočívá v unikátním jednostranném uchycení rámu Vo2-S ve kteréme jsou kolečka zavěšena jen z jedné strany. Díky této technlogii je rám K2 schopen pohltit až o 20% více vibrací a otřesů z jízdy než jeho předchůdce. Zároveň díky jednostranné konstrukci byla snížena váha podvozku na polovinu. Frame je vyroben z vysoce kvalitní slitiny hliníku s příměsí titanu, což zaručuje nízkou váhu a vysokou tuhost zajišťující ty nejlepší jízdní vlastnosti. Důležitým faktorem je pak také samozřejmě nevšední a originální vzhled, který dává vyniknout designu koleček a výrazně mění design celých bruslí.

Představení jednotlivých modelů pro seónu 2019/2020

Celá kolekce inline bruslí K2 orginals je složena z celkem 30 bruslí ve které jsou zahrnuty brusle dámské, pánské i dětské. Každá kategorie a model je navržen tak, aby vyhovoval potřebám a zdatnosti konkrétního bruslaře. Výběr je tak velmi jednoduchý dle vašich dovedností se zůží výběr na zpravidla 2-3 modely , které jsoiu vhodné právě pro vás. Kolekce bruslí K2 je rozdělena do těchto kategorií:

 • K2 fitness - 8 modelů, 4 dámské a  4 pánské určené primárně na rekreační jízdu na cyklosztece. Klasické fitness brusle s kolečky o pruměru 80-84 m.
 • K2 X-Trainning - 7 modelů, 4 pánské a 3 dámské určené pro zkušenější bruslaře, intenzivní bruslení či trénink s kolečky o průmeru 90-100mm.
 • Lifestyle-Urban - 5 bruslí určených na freesytel. univerzální brusle určené do městského provozu a pro freestyle bruslení.
 • Dětské - 6 modelů, 3 dívčí a 3 chlapecké modely. Dětské brusle K2 s nastavitelnou velikostí pro všechny mladé bruslaře.
 • Aggressive - 2 modely určené pro skoky, triky a jízu ve skateparku.
 • Trainning-Race - 2 modely určené pro zkušené bruslaře na dlouhé maratony či pravidelené tréninky ve vysokých rychlostech.

Kolečkové brusle K2 Fitness

 • K2 F.I.T. 80 Pro a K2 Alexis 80 Pro
 • K2 F.I.T. 80 Boa a K2 Alexis 80 Boa 
 • K2 F.I.T. 84 Pro a K2 Alexis 84 Pro
 • K2 F.I.T. 84 Boa a K2 Alexis 84 Boa

Inline brusle zaměřené na rekrační jízdu na cyklostezkách. Jsou vhodné pro začátečníky i pokročilejší bruslaře a bruslařky, kteří nevyhledávají rychlejší jízdu.

Inline Brusle K2 F.I.T. 80 Pro a K2 Alexis 80 Pro

Základní model využívající technologie kolečkových bruslí K2 je určený pro záčatečníky a nenáročné rekreační bruslaře. Kvůli kompozitovému rámu není vhodný pro brulaře vyšší váhové kategorie. Utažení boty usnadňuje zavazování K2 Speed Lacing. Již základní model nabídne podporu klenby a nově i boční výztuhu v oblasti přední části nártu.

Šněrování: K2 Speed lacing

Skořepina: Stability plus

Rám: F.B.I. kompozit

Kolečka: Kolečka K2 80mm 80a

Max. velikost koleček: 80mm

Ložiska: Ložiska K2 ABEC 5

Další vlastnosti: Podpora nožní klenby, boční výztuha

 

Inline brusle K2 K2 F.I.T. 80 Boa a K2 Alexis 80 Boa 

Brusle jsou shodné s předchozím modelem. Liší se systémem zavazování. Místo rychlotkaničky Speed lacing využívají pokročilejší systém zavazovaní Boa z odolného nylonu.

Šněrování: K2 Boa

Skořepina: Stability plus

Rám: F.B.I. kompozit

Kolečka: Kolečka K2 80mm 80a

Max. velikost koleček: 80mm

Ložiska: Ložiska K2 ABEC 5

Další vlastnosti: Podpora nožní klenby, boční výztuha

 

Inline brusle K2 F.I.T. 84 Pro a K2 Alexis 84 Pro

Tento model beze změn přechází ze sezóny 2018. Kolečka K2 84mm 80a, základní ložiska K2 ILQ5, hliníkový rám a oproti základnímu modelu odlišný střih boty. Kolečkové brusle K2 Alexis 84 Pro a K2 F.I.T. 84 Pro jsou vhodné pro začátečníky, rekrační bruslaře i fitness bruslaře, kteří již berou brusle jako sportovní nástroj, chtějí pohodlnou botu s hliníkovým rámem  a zároveň nevyhledávají vyšší rychlosti.Brusle jsou vhodné na rekrační i pravidelně intenzivní bruslení.

 

Inline brusle K2 F.I.T. 84 Boa a K2 Alexis 84 Boa

 

Střední model určená na rekrační a kondiční ježdění. Oproti modelu kolečkovým bruslím K2 F.I.T. 84 Pro a K2 Alexis 84 Pro je hned několik změn. Lepší ložiska ILQ 7, možnost do bruslí nasadit větší kolečka 90 mm, zesílený hliníkový rám a zavazovaní Boa, u středních modelů s lankem z umělých vláken. Díky tomu tento model vyhoví i náročnější bruslařům, kteří však stále chtějí zůstat u koleček K2 s průměrem 84 mm s potencionální možností větší kolečka nasadit v budoucnu.

 


Kolečkové brusle K2 X-Trainning

Kolečkové brusle vhodné pro středně pokorčilé i pokročilé bruslaře, které jsou určené na klasickou fitness jízdu na cyklostezkách. Zároveň jsou již připraveny i na intenzivní bruslení a trénink ve smyslu sportovního vyžití. Tato kategorie u nás patří k nejoblíběnejším i díky pokorčilým technologím. Kvalitnější rámy, přepracovaný skelet, paměťové pěny, špičková ložiska, větší a odolnější kolečka oproti nižším modelům bruslí K2. Stále se však jedná o brusle, které jsou určené a vhodné na intenzivnější kondiční či běžné rekreační bruslení. Nejedná se tedy o brusle vyroběné nekompromisně pro rychlost a maximální výkon. Čemuž odpovídá i měkčí bota a silné polstrování.

 • K2 VO2 90 Pro Men a K2 VO2 90 Pro Women
 • K2 VO2 90 Boa Men a K2 VO2 90 Boa Women
 • K2 VO2-S 90 Pro Men a K2 VO2-S 90 Pro Womem
 • K2 VO2-S 100 pro Men a K2 VO2-S 100 X Pro Women
 • K2 VO2-S 100 Boa

Inline brusle K2 VO2 90 Pro Men a VO2 90 Pro Women

Tento model přechází beze změn ze sezóny 2018. Vyšší model značky s označením K2 VO2 jsou určený pro zkušenější či náročnější bruslaře, zvládne jej však i mírně pokročilý bruslař a to hlavně díky maximálně nízkému těžišti v poměru k větším kolečkům K2 o průměru 90mm, kvalitní konstrukci a stále relativně krátkému rámu. Základní model z řady K2 X-trainning se pyšní zavazovaním K2 Speed Laces, je osazen výbronými ložisky K2 ILQ 9 Classic+ a má kolečka K2 90mm/83A. Dobré odvětraní zajišťuje technologie K2 Vortech Ventilation. Rám bruslí je ze směsi hliníku a titanu a je tedy pevnější než u nižších modelů K2 F.I.T. a K2 Alexis. Brusle jsou vhodné na kondiční trénink a svižnější fitness jízdu při zachování dobré ovladatelnosti a stability. Brusle doporučujeme bruslařům, kteří zvládli základy bruslení a nebojí se i rychlejší jízdy, zároveň však nechtějí vyloženě rychlé sportovní modely, kde je kladen důraz jen na rychlost a výkon.

 

Inline brusle K2 VO2 90 Boa Men a VO2 90 Boa Women

I tento model přechází ze sezóny 2018 beze změn. Parametry a vlastnosti těchto bruslí jsou shodné s předchozím modelem kolečkových bruslí K2 VO2 90 Pro Men a K2 VO2 90 Pro Women. Liší se pouze systémem zavzovaní. Utažení boty je zajištěnou systémem K2 Boa, který pomocí otačení kolečka utahuje brusli pomocí lanka. U inline bruslí K2 Vo2 Boa je lanko ocelové a tím i pevnější oporti modelům z řady K2 Fitness, které mají lanko z uýmělých vláken.

 

Inline brusle K2 VO2-S 90 Pro Men a K2 VO2-S 90 Pro Womem

Novinka pro sezónu 2019. Jízdní vlastnosti jsou shodné s předchozími modely K2 VO2 90 Pro. Inovace přichází v podobě nového rámu. U bruslí K2 s označením S je nový rám, ve kterém jsou kolečka zavěšena na jednom plátu rámu pouze z jedné strany. Brusle jsou tak o něco lehčí, dle výrobce i o něco lépe tlumí vibrace ale hlavně mají úplně nový originální vzhled, který tu ještě nebyl.

Díky technologii S-frame krásně vyniknou barevná kolečka a celá brusle dostane originální design. Kolečka, ložiska i skelet brusle je stejný. Trochu upravený je i design boty, komfort a tvar boty je však prakticky stejný.

Inline brusle K2 VO2-S 100 Pro Men a K2 VO2-S 100 Pro Womem

 

Nový model v nabídce značky K2. Kolečkové brusle K2 VO2-S 100 Men mají stejný skelet a botu jak předchozí modely bruslí K2 VO2-S 90 Pro Men. V pánském provedení je však nově postavena na kolečka 4x100 mm. Nový koncept který přináší měkou a odvětranou botu z x-training kolekce na ještě rychlejší kolečkách.  Skvělá kompromis pro všechny bruslaře, kteří hledají vyšší rychlost rychlost, ale stále ještě stabilitu a komfort klasické měkké fitness brusle s měkou botičkou. Díky preciznímu zpracování od K2 je brusle postavena těsně nad druhé kolečko a výška těžiště je tak stále ještě přijatelná. Brusle nabídne v poměru ke kolečkům i průměru 1000 mm velmi slušnou stabiliotu. Brusle jsou však díky delšímu rámu o něco méně obratné, vhodnější spíše na delší trasy a jízdu vpřed bez častého manévrování. Kolečka a ložiska jsou kvalitou shodné s ostatními bruslemi kategorie X-training.

 

Nová je i dámská verze kolečkových bruslí K2 VO2-S 100 Pro Womem. Brusle jsou nástupce staršího modelu K2 Electra, který se na několik sezón vypadl z nabídky a stávají se tako novým nejvyšším čistě dámským modelem značky K2.Brusle kombinují kolečka 90mm vpředu a 100mm vzadu. Osvědčená záležisot používaná uznačkou K2 již mnoho let u modelů K2 Electra a v minulých sezóná u bruslí K2 Vo2 100 X pro, které mimochodem vyráli na Inline festivalu v roce 2018 1. místo v kategorii bruslí fitness. Výhodu toht stupu jsme již nkolkrát popisovali, tak jen v krátkosti. Menší kolečka vzadu zajištují nižší těžiště bruslaře nad zemí a umožňují dát kratší rám, zároveň jsou však díky dvoum větším kolečkům vzadu o něco rychlejší. Jedná se tedy o kompromi rychlosti, ovladatelnosti a stability mezi bruslemi s kolečky 4x 100 mm, které pro někoho mohou být již hůře ovladatelné a méně stabilní, zároveň jsou však o něco rychlejší než brusle s kolečky 4x90mm.


Kolečkové brusle K2 Lifestyle

Po masových bruslí na cyklostezky se dostáváme ke kategorií bruslí K2 Lifestyle. Jedná se o brusle určené nejen na freesytel bruslení, ale i do města či na stezku. Vynikají ovladatelností a stabiltou. S bruslemi se tedy velmi dobře manévruje, rychle mění směr a nabízí lepší boční oporu, ideální pro hokejový či dravější a agresivnější styl bruslení či pro bruslaře vyšší váhové kategorie. Lepší ovladatelnost a stabilita je dána pěvnějším skeletem, který lépe podrží kotník do stran a brusle tak nabídnou rychlejší odezvu. Dále také odolnějším rámem, který je šroubované do boty, což zvyšuje tuhost a nabízí možnost výměny. Obratnost zvyšuje i krátka délka rámu (vyjímkou jsou K2 Sodo, kde je obratnost docíleno tzv. rockerem). Na druhou stranu kolečkové brusle K2 z řady lifestyle bývají trochu těžší a jsou zpravdla o něco méně odvětrané než brusle z řad Fitness a X-training. V těchto bruslích se zpravidla najdou hokejisté a vyznavacči hravého bruslení.

 • K2 Trio 100
 • K2 Trio 110 a 110 Women
 • K2 Uptown
 • k2 Sodo 

Inline brusle K2 Trio 100, K2 Trio 110 a K2 Trio 110 W

Brusle K2 Trio 100 přecházejí beze změny ze sezóny 2018, kdy byly novinkou. Využívají moderní třikolečkový rám, který várazně zvyšuje ovladatelnost a snižují hmotnost bruslí při zachování větších kol o průměru 100 m. Jsou vhodné na rychlou jízdu městem či fitnes bruslaře, kteří chtejí jezdit rychle na stezce, ale zároveň vyžadují maximální obratnost. Bota díky pevnému skeletu a vysoké konstrukci s pevným ráme zvládne i agresivnější jídu, triky a dá se doporučit i těžším bruslařům. 

 

Kolečkové brusle K2 Trio 110 jsou pak novinkou pro sezónu 2019. Přínášejí oblíbená kolečka o průměru 110 mm, které patří u tříkolečkových bruslí k nejoblíbenějším pro svoji vyšší rychlost, což je podtrženo i skvělými ložisky K2 ILQ 9 classic. Kolečkové brusle K2 Trio 110 W jsou pak shodné, jen upraveny do dámských barev.

 

Všechny brusle Trio jsou UFS kompatibilní (uchycení rámu používané na aggressive bruslení a freeskate, nože se dají měnit za jiné s označením UFS) a překvapivě mají brzdu.

 

Inline brusle K2 uptown

Tradiční a léty prověřený model určený na freeride jízdu městem a hokejový styl bruslení na stezkách plný sprintů, bogniček, přešlapování a prudkých změn směru. Tradiční osazení 4x80 dává bruslím skěvlou agilitu - krátký rám+nízké těžiště. Pevná botička pak nabídne stabilitu a rychlou odezvu. Tlumič nárazu předurčuje brusle i k přeskakování překážek v městské džungli.

 

Inline brusle K2 Sodo 

Kolečkové brusle K2 Sodo přecházejí beze změny i na rok 2019. Specifická brusle kombinující vyšší odolnou a pevnější freeskate botku s ráme 4x100, na kterém je možné nastavit tzv. rocker. Přední a zadní kolečko se dá díky podložce v rám nastavit tak, že jsou o kousek výše oproti kolečků prostředním a alternují tak hokejovou kolébku. Rocker se používá pro zvýšení obratnosti. Pokdu však necháte všechna kolečka ve stejné výšce, jsou brusle díky dlouhému rámu a kolečkům 4x100 m vhodné i na delší trasy na stezce. Výhoda bruslí je jejich velká odlonost a stabilita, jsou proto vhodné i pro těžší brualře s hmotností 100Kg+, nevýhodou je pak o něco vyšší váha, což je ale dáno zaměřením brusle, priroitty jsou prostě jinde a brusle je zaměřená na co největší odlnost a vhdoná ina agresivní styl a zároveň rychlou jízdu. Koncového zákazníka pak v takovém případě zajímají více jízdní vlastnosti a odlnost než odvětrání či design.


Kolečkové brusle K2 Training-Race

Nejrychlejší brusle z kolekce K2 osazené největšími kolečky 4x110 mm a 3x125mm. Brusle určené na dlouhé tratě, maratony, amatérské hobby závody a trénink. Stejně jako ostatní brusle K2 originals používají technlogii K2 Softboots, tedy měkkou a pohodlnou botičku. Brusle tak nejsou díky své měkkosti určený přímo na profesionální závody. Brusle cíli především na komofrt a pohodlí v poměru velkým kolečků. Brusle K2 z řady Training-Race jsou tak vhodné pro všechny bruslaře, kteří chtěji rychlé brusle a upřednostňují měkost a pohodlí před maximálním výkonem a podporou tužších výkonnostních, závodních a semi-race bruslích.

 • K2 MOD 110
 • K2 MOD 125

K2 MOD 110

Rychlá kolečka 4x110 mm. Brusle jsou tak vhoné na dlouhé trasy či pro milovníky vysokých rychlostí. Díky nižší obratnosti doporučujem brusle zkušeným bruslařům. Přirozeně díky vyššímu těžišti (kolečka 110 mm) a měkké pohodlné botičce počítejte i s horší stabiltou, o to jsou však brusle pohodlnější. Pokud hledáte velice rychlé a zároveń pohodlné brusle, které budou snadno polykat kilometry a neutrhnou vám peněženku, jsou brusle K2 MOD 110 perfektní volbou.

 

K2 MOD 125

Nejvyšší model kolečkový bruslí z nabídky K2. Oproti kolečkovým bruslím K2 Mod 110 je zásadní rozdíl v podovzku, tvaru boty a skletu. Skelet brusle je tvořen karbonem, díky čemuž jsou brusle velice lehké a o nco tužší. Bota má užší střih a zavazování zajištuje rychlostkanička Speed lacing a nártovou přezku nahrazuje utahování pomocí kolečka Boa. Bota má tenčí polstrování pro efektivnější přenost síly. Podovzek je osazen 3 kolečky v pořadí 125 mm,120mm a 125 mm. Prostřední kolečko se používá menší pro zlepšení stability a ovladatelnosti bruslí. vrcholem nabídky K2 je i skvěle opracovaný lehoučky a zároveň tuhý rám s roztečí 195 mm, ale je možné jej namontovat i na brusle s roztečí 165 mm díky předpřipraveným slotům.

No posts added

Ask a question
Name
Email
Message
Discounts and speciall offers by email
Hot discounts; Special offers to your email box
User control panel
Username
Password